Cellulit – domowe sposoby na kompleksową kurację

Zwalczanie cellulitu to niełatwe zadanie. Wymaga sporo wytrwałości i konsekwencji. Przypadłości tej nie da się usunąć w jedną noc. Przy odrobinie cierpliwości możemy jednak skutecznie zredukować pomarańczową skórkę, i to w domowym zaciszu. Oto kilka sposobów na naturalne zabiegi pielęgnacyjne.

Po pierwsze, peeling

Regularne peelingowanie skóry to bardzo ważny element w walce z pomarańczową skórką. Pomaga przygotować ciało do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.  Usuwa martwe i uszkodzone komórki, poprawia krążenie krwi i limfy. Dzięki temu składniki zawarte w późnej aplikowanych kremach lepiej się wchłaniają. Z drugiej zaś strony peeling przyśpieszy usunięcie komórek tłuszczowych oraz nadmiaru toksyn.

Skuteczny, naturalny peeling bez problemu możemy zrobić samodzielnie. Podstawę stanowią fusy pozostałe po zaparzeniu kawy. Kofeina doskonale rozbija i usuwa lipidy, a także zapobiega ich ponownemu odkładaniu. Ponadto przyśpiesza usuwanie toksyn, dzięki wzmocnieniu mikrokrążenia. Do kawy warto dodać odrobinę olejku (np. kokosowy), który poprawi konsystencję kosmetyku i nawilży skórę.

Składniki peelingu mieszamy. Całość nakładamy na skórę i mocno pocieramy przez kilka minut. Zabieg ten należy wykonywać 1 – 2 razy w tygodniu. Osoby, które nie mają wrażliwej skóry i lubią peelingi gruboziarniste mogą dodać trochę cukru.

Po drugie, odpowiedni krem

Peeling stanowi doskonałe przygotowanie skóry do dalszych działań – aplikacji kremu. Krem nakładamy na ciało codziennie, najlepiej zaraz po prysznicu. Dzięki temu składniki aktywne lepiej się wchłoną. Z tego samego powodu kosmetyk powinien być dość intensywnie wcierany w skórę.

Balsam na cellulit musi zawierać jak najwięcej składników pochodzenia naturalnego. Idealny kosmetyk będzie bogaty w substancje przyśpieszające proces lipolizy (usuwania komórek tłuszczowych), substancje usuwające toksyny z tkanek, poprawiające mikrokrążenie oraz nawilżające i odżywiające. Taki krem to najlepszy preparat na cellulit, gdyż będzie zwalczał wszystkie przyczyny powstawania tej dolegliwości. Ponadto doskonale będzie pielęgnował skórę dbając o jej zdrowy, ładny wygląd. Wszystkie te wymagania spełnia krem Vialise.

Po trzecie, preparat do zadań specjalnych

Chcąc dodatkowo poprawić efektywność naszych działań, można wykonać domową maseczkę. Jej skład jest podobny do opisanego wcześniej peelingu. Oprócz kawy i olejku dodajemy jeszcze łyżkę  sproszkowanych alg (dostępne w aptekach) oraz imbiru. Algi działają detoksykująco, wzmacniają naczynka i głęboko odżywiają. Imbir przyśpieszy usuwanie toksyn i spalanie lipidów. Jednakże osoby zmagające się z żylakami oraz o skórze bardzo wrażliwej powinny pominąć ten składnik. gdyż w niektórych wypadkach może wywoływać podrażnienia.

Całość mieszamy i nakładamy na wybrane partie ciała. Następnie owijamy się folią spożywczą. Maskę trzymamy przez 20 – 30 minut, po tym czasie możemy ją zmyć. Folia pełni tu bardzo ważną rolę. Dzięki niej wzmocnione zostaje działanie składników aktywnych, które wnikają głęboko w skórę. Poza tym folia umożliwia założenie ubrania bez obaw o pobrudzenie go i starcia mieszanki z ciała. Maskę wykonywać należy 1 – 2 razy w tygodniu.

Podsumowanie

Pielęgnacja skóry od zewnątrz to bardzo istotna część walki z cellulitem. Skuteczną, kompletną kuracje możemy z powodzeniem przeprowadzić w domowym zaciszu. Podstawę stanowi peeling oraz dobry krem antycellulitowym. Dodatkowym wsparciem, które przyśpieszy usuwanie skórki pomarańczowej, jest domowa maseczka.