krem-vialise.pl

krem-vialise.pl – moda, uroda, lifestyle

Zakupy

Keratynowe prostowanie włosów a farbowanie – kiedy warto je wykonać?

Zabiegi pielęgnacyjne na włosy są domeną wielu Pań. Szczególnie tych, które na co dzień borykają się z niesforną fryzurą, rozdwojonymi końcówkami, czy też nadmierną łamliwością włosów. Antidotum na tego typu problemy może okazać się zabieg keratynowy. Cieszy się on niezaburzoną popularnością, a jej zwolenników przybywa z dnia na dzień. Aby jednak efekt zabiegu keratynowego utrzymał się jak najdłużej, trzeba zastosować się do kilku zasad.

Na czym polega zabieg keratynowy?

Najważniejszym procesem podczas zabiegu jest wprowadzenie do struktury włosa budulca, którym jest właśnie keratyna. W trakcie wykonywania kuracji nie są wykorzystywane środki chemiczne, dlatego można wykonać go w warunkach domowych. Aby keratyna wniknęła w głąb włosa, wymagana jest ingerencja wysokiej temperatury, co jest wskazaniem do skorzystania z usług salonu fryzjerskiego. W pierwszej kolejności wykonywane jest mycie włosów połączone z nałożeniem pożądanego białka. Następnie włosy poddawane są działaniu wysokiej temperatury poprzez poddanie ich specjalnej suszarce. Na koniec włosy są prostowane, aby efekt zabiegu był utrwalony na bardzo długo. Najczęściej zadawanym pytaniem przez klientki salonów fryzjerskich jest: czy keratynowe prostowanie włosów a farbowanie ma wpływ na kondycję włosów?

Czy można farbować włosy po keratynowym zabiegu?

Wśród wielu ekspertów znajdziemy opinię, że nie ma jednoznacznego zakazu farbowania włosów. Jednak, aby uzyskać najlepsze rezultaty koloryzacji, warto wykonać ją na tydzień przed zabiegiem keratynowego prostowania. Również zalecane jest powstrzymanie się od zmiany koloru włosów przez okres 14 dni od dnia wykonania zabiegu keratyną. Wtedy będzie większe prawdopodobieństwo, że fryzura nadal będzie wyglądać naturalnie, a efekty keratynowego prostowania okażą się w pełni skuteczne.
Opinie co do keratynowe prostowanie włosów a farbowanie, są jednak nieco podzielone. Wśród znawców można spotkać się ze stwierdzeniem, że lepsza jest koloryzacja przed zabiegiem keratyną. Sam zabieg ma wpływać na trwałość koloru. Inni jednak stoją na stanowisku, że wysoka temperatura, jaką wykorzystuje się do wykonania zabiegu kosmetycznego, powoduje wytrącanie pigmentu i zalecają jedynie farbowanie, już po wykonanym keratynowym prostowaniu. Natomiast na forach internetowych często można znaleźć opinie osób eksperymentujących z obydwoma zabiegami. Jednoznacznie twierdzą, że czas farbowania włosów nie ma wpływu na utrzymanie się koloru. Nie ma również znaczenia, czy jest to farbowanie chemiczne, czy też z wykorzystaniem henny.