krem-vialise.pl

krem-vialise.pl – moda, uroda, lifestyle

kosmetyki a skóra klienta
Uroda

Algorytm dobierający kosmetyki do skóry klienta

Obecnie na rynku panuje wysyp różnego rodzaju kosmetyków. Przeznaczone są one dla rozmaitych typów cery, problemów skórnych, specjalnych potrzeb konsumentów. Niestety, wiele osób ma problem z dobraniem odpowiednich dla siebie produktów i w efekcie używa kosmetyków przeznaczonych do zupełnie innej cery. W niektórych przypadkach stosowanie niewłaściwych dla danej skóry specyfików może okazać się bardzo niekorzystne i spowodować poważne problemy. Aby uniknąć błędów i nie tracić czasu na szukanie, warto przyjrzeć się nowemu zaawansowanemu algorytmowi sztucznej inteligencji, który analizuje skórę i dobiera najlepsze dla niej kosmetyki.

Jak działa algorytm?

Algorytm ten to jedno z najnowszych osiągnięć sztucznej inteligencji. Jest to wtyczka, którą można zainstalować w sklepach internetowych, działających na takich CMS, jak wordpress, prestashop, shopify i wiele innych. Narzędzie służy do analizy skóry, w tym między innymi jej typu i koloru. Na tej podstawie dobiera kosmetyki z oferty danego sklepu, które będą najbardziej dopasowane do potrzeb konkretnego klienta. Jest to bardzo proste i wygodne rozwiązanie, a zarazem jakże przydatne.

Algorytm powstał w oparciu o bazę danych składającą się ze zdjęć twarzy i ich opisów. Jego działanie polega na porównywaniu zdjęcia klienta ze zdjęciami dostępnymi w bazie i określeniu cech charakterystycznych skóry. Skuteczność algorytmu oceniana jest na bardzo wysoką, toteż na skorzystanie z niego decyduje się coraz więcej osób. To innowacyjne i przyszłościowe rozwiązanie, które ma szansę zrewolucjonizować rynek kosmetyczny. Podobne algorytmy już od jakiegoś czasu dostępne są w niektórych sklepach i cieszą się bardzo dobrymi opiniami.

W jaki sposób użyć algorytmu?

Korzystanie z tej wtyczki jest bardzo proste i z pewnością każdy sobie z tym poradzi. Wystarczy tylko wziąć do ręki telefon, zrobić sobie selfie, a potem odpowiedzieć na krótkie pytania. Już po chwili algorytm przeanalizuje naszą skórę i zaproponuje odpowiednie dla nas kosmetyki. Należy pamiętać o tym, aby zdjęcie wykonać przy dobrym oświetleniu i ustawić wysoką jakość. Im wyraźniejsze będzie selfie, tym otrzymamy dokładniejszy opis i rekomendacje kosmetyków. Lepiej także zrezygnować do zdjęcia z makijażu, zwłaszcza grubych warstw podkładu, aby nie zakłócić działania algorytmu.

Zalety nowoczesnego algorytmu

Wtyczka umożliwiająca analizę skóry i dobór właściwych kosmetyków to rozwiązanie posiadające szereg zalet. Przede wszystkim jest to duża oszczędność czasu, którego w dzisiejszych czasach mamy przecież tak mało. Nie musimy już wędrować od drogerii do drogerii, prosić o radę konsultantów, analizować w nieskończoność etykiety i opisy produktów. Teraz zrobi to za nas algorytm, na dodatek bardzo skutecznie. Oprócz czasu można w ten sposób zaoszczędzić również pieniądze. Z pewnością prawie każdy ma w swojej szafie mnóstwo kosmetyków kupionych przez pomyłkę. Polecany przez koleżankę krem, który nie sprawdził się w naszym przypadku, reklamowany wszędzie podkład do twarzy nijak pasujący do naszej cery itp. Kosmetyki są coraz droższe, toteż lepiej unikać takich błędów i kupować to, co faktycznie nam się przyda i posłuży.

Największą zaletę algorytmu jest oczywiście to, iż dzięki niemu nasza skóra wreszcie otrzyma takie składniki, jakie faktycznie są jej potrzebne. Algorytm może pozwolić nam pozbyć się problemów z cerą i uzyskać młody, atrakcyjny wygląd. Stosowanie kosmetyków przeznaczonych do innego typu skóry niż nasza przyczynia się do pogorszenia jej stanu i przyspieszenia procesów starzenia. Polecamy http://biostage.pl/