krem-vialise.pl

krem-vialise.pl – moda, uroda, lifestyle

buty dziecięce na sezon jesienno-zimowy
Zakupy

Jakie buty dziecięce na sezon jesienno-zimowy?

Spadek temperatur, wzrost wilgotności powietrza i związane z tym ryzyko przemarznięcia oraz przemoczenia stóp zachęca rodziców małych i już nieco starszych dzieci do wyboru dla nich solidnego obuwia z wysoką, ocieplaną cholewą i masywną podeszwą. Doskonałym przykładem takich butów są trzewiki Timberland dziecięce i młodzieżowe. To klasyczne buty ze skórzaną cholewą zatopioną w podeszwie, co przekłada się na ich wodoodporność.

Pożądane cechy obuwia na chłody

Od obuwia na jesień i zimę wymagamy przede wszystkim skutecznego zabezpieczenia stóp przed zimnem i wilgocią. Pożądanymi butami są zatem wszelkiego rodzaju trzewiki ocieplane, z wysoką cholewą i masywną podeszwą izolującą od podłoża. W przypadku dziecięcych timberlandów dodatkową zaletą jest obecność skórzanej cholewy zatopionej w podeszwie, co zwiększa ochronę przed wilgocią. Takie buty zwyczajnie trudniej jest przemoczyć. Oczywiście skórzana cholewa wymaga odpowiedniej pielęgnacji i impregnacji, ale jest idealnym wyborem na zimne i mokre dni roku. Trzewiki Timberland dziecięce, podobnie jak obuwie tej marki dedykowane dorosłym odbiorcom, standardowo wyposażone są również w głęboki protektor, który minimalizuje ryzyko poślizgnięć na mokrej nawierzchni, na wilgotnych liściach lub topniejącym śniegu.

Sznurowane, wsuwane czy na rzepy?

W poszukiwaniu butów dziecięcych na okres jesienno-zimowy warto zastanowić się nad wyborem ich odpowiedniej wersji. Na rynku dostępne są buty z wysoką cholewą wsuwane, zapinane na rzepy i sznurowane. Dobrym przykładem tych ostatnich są niezwykle charakterystyczne trzewiki Timberland dziecięce, z wysokimi, skórzanymi cholewami. Warto jednak pamiętać, że obuwie sznurowane najlepiej sprawdza się w przypadku nieco starszych dzieci, które nie mają problemu z ich samodzielnym zakładaniem i wiązaniem. Maluchy preferują buty wsuwane lub zapinane na rzepy. Niewątpliwą zaletą sznurowanych timberlandów dziecięcych jest jednak możliwość mocnego ściągnięcia cholewy, dzięki czemu stopa ma mniej luzu w bucie, w związku z czym ryzyko przypadkowego urazu stawu skokowego jest mniejsze.

Poszukując ciepłych, wygodnych i bezpiecznych butów dziecięcych lub młodzieżowych na okres jesienno-zimowy, szczególną uwagę należy zwrócić na różne wersje ocieplanych trzewików. Ciekawym wyborem wydają się zwłaszcza słynące z dobrej jakości wykonania buty znanych na rynku marek, na przykład dziecięce timberlandy z wysoką, skórzaną cholewą, charakterystyczną podeszwą z obcasem i wyraźnie zarysowanym protektorem, który minimalizuje ryzyko poślizgnięcia się na mokrej nawierzchni.