krem-vialise.pl

krem-vialise.pl – moda, uroda, lifestyle

Jakie parapety wewnętrzne wybrać
Zakupy

Jakie parapety wewnętrzne wybrać?

Parapet wewnętrzny nie pełni jedynie funkcji technicznej, ale jest także istotnym elementem estetycznym wnętrza. Aby uniknąć swoistego dysonansu pomiędzy aranżacją pomieszczenia a wyglądem parapetów, warto wcześniej przemyśleć, z jakiego materiału powinny być wykonane. Nie wszędzie bowiem sprawdzi się PCV, mimo swojej niewątpliwej różnorodności kolorystycznej. W niektórych obiektach zdecydowanie lepiej rozważyć materiały naturalne, czyli drewno lub kamień, występujące w wielu odmianach.

Parapety PCV

Zacznijmy jednak od najpopularniejszego, a jednocześnie najtańszego rozwiązania, jakim są parapety z PCV. To najczęściej standardowe wyposażenie, które otrzymujemy wraz z zakupionymi okien. Zaletą tego produktu jest z pewnością ogromna różnorodność. Można wybierać spośród modeli gładkich, a także fakturowanych. Kolorystyka również daje ogromne możliwości aranżacyjne i ułatwia dopasowanie parapetu do aktualnego lub planowanego wystroju wnętrza.

PCV nie zawsze jednak się sprawdzi, szczególnie jeśli mówimy o stylizowanych pomieszczeniach, urządzonych zgodnie z konkretnym trendem architektonicznym. Dotyczy to szczególnie parapetów najtańszych. Można zdecydować się na nieco droższe wersje, także wykonane z PCV, które są jednak estetyczniej wykonane. Często mogą być imitacją kamienia naturalnego czy drewna, doskonale wpasowując się w styl wnętrza urządzonego klasycznie oraz nowocześnie.

Drewno i kamień

Jak wspomnieliśmy wcześniej, drewno i kamień, to potężna konkurencja dla PCV, coraz częściej wybierana przez inwestorów. Za tą popularnością stoi z pewnością ponadczasowa estetyka, ale także trwałość, którą wyróżniają się szczególnie parapety kamienne. Rodzajów kamienia naturalnego jest co najmniej kilka, co sprawia, że można dopasować parapet do własnych oczekiwań estetycznych. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest granit, który cechuje się ogromną trwałością oraz oryginalną kolorystyką.

Decydując się na parapety wykonane z kamienia naturalnego, musimy liczyć się ze znacznie wyższymi kosztami niż w przypadku PCV. Jeśli jednak chcecie stworzyć piękne wnętrze, zgodne z waszym gustem oraz konkretnym stylem, z pomocą przyjdzie szybki kredyt, dzięki któremu możecie sfinansować zakup parapetów. Innym rozwiązaniem, nieco tańszym, jest parapet wykonany z tak zwanego sztucznego kamienia. Również doskonale prezentuje się we wnętrzach urządzonych klasycznie i nowocześnie, gdzie liczy się minimalizm w zakresie kolorystyki oraz faktury materiału.