krem-vialise.pl

krem-vialise.pl – moda, uroda, lifestyle

Dieta

Jak schudnąć bez efektu jojo?

Odchudzanie to proces, który musi trwać. I to powinniśmy sobie uświadomić już na samym początku naszej przygody z odchudzaniem. Nadmiar kilogramów zgromadziliśmy przez wiele miesięcy a nawet lat. Dlatego na zgubienie nadmiaru tłuszczu powinniśmy sobie dać kilka przynajmniej kilka miesięcy, a najlepiej pół roku. Dzięki temu nie będziemy rozczarowani tym, że nie udało nam się dużo schudnąć w krótkim czasie.

Czym jest efekt jojo?

Efekt jojo najczęściej pojawia się kiedy stosujemy restrykcyjne diety takie jak np. dieta 1000 kcal. Jest to zbyt duży deficyt kaloryczny, a przez to nie wytrzymamy długo na takiej diecie. Po kilku tygodniach powrócimy do dawnych nawyków żywieniowych, a zgubione w krótkim czasie kilogramy szybko do nas wrócą.

Jak schudnąć bez efektu jojo?

Przede wszystkim musimy dać sobie więcej czasu na odchudzanie. Bezpieczny deficyt kaloryczny, który możemy wprowadzić to 500 kcal. Pozwoli to na zrzucenie około pół kilograma tłuszczu w tydzień. Dzięki temu bez problemu się najemy a kilogramy polecą w dół. W swojej diecie musimy uwzględnić dużo warzyw i owoców. Warzywa zawierają sporo błonnika, który zwiększa uczucie sytości, a to z kolei zapobiega podjadaniu między posiłkami.

Oprócz diety musimy zacząć więcej się ruszać. Do wyboru mamy ćwiczenia siłowe i wytrzymałościowe. Te pierwsze powodują przyrost mięśni, a większa ich ilość oznacza więcej spalonych kalorii w ciągu dnia. Trening siłowy powinien trwać około 40 minut. Ćwiczenia wytrzymałościowe, czyli inaczej cardio pozwalają nam spalić więcej kalorii w ciągu dnia, co przełoży się na szybsze gubienie zbędnych kilogramów.

Co może przyspieszyć proces odchudzania?

Odchudzanie to długotrwały proces, jednak możemy to przyspieszyć stosując odpowiednie produkty. Zaliczyć do nich możemy ostre przyprawy takie jak chilli czy pieprz cayenne. Są to tak zwane termogeniki. Podnoszą one temperaturę ciała, przez co proces spalania tłuszczu przebiega znacznie szybciej.

Dieta ma największy wpływ na proces odchylania. Nieważne ile byśmy nie ćwiczyli, to bez właściwego odżywiania nie osiągniemy sukcesu. W utrzymaniu deficytu kalorycznego pomocne mogą być koktajle odchudzające. Możemy je przygotować samodzielnie, ale także znajdziemy je w wielu sklepach. Gotowe koktajle dostępne są pod postacią proszku do rozrobienia z mlekiem lub wodą. Są one niskokaloryczne i możemy je kupić w wielu smakach, przez co unikniemy monotonii. Koktajl odchudzający to dietetyczny zamiennik posiłku. Możemy zamiast dwóch lub trzech posiłków pić właśnie koktajle. Przykładowo śniadanie i obiad zjemy normalnie, a pozostałe posiłki zastąpimy koktajlem.