krem-vialise.pl

krem-vialise.pl – moda, uroda, lifestyle

Dieta

Zielona kawa – jak pić, by stracić na wadze

Zielona kawa jest napojem stosunkowo słabo znanym w Polsce. Miliony ludzi codziennie piją czarną kawę, niejednokrotnie kilka razy dziennie, tymczasem o zielonej kawie słyszeli tylko nieliczni. Warto poznać ją bliżej, zwłaszcza ze względu na jej właściwości odchudzające.

Zielona kawa – czym jest?

Wbrew pozorom zielona kawa to ten sam gatunek, co popularna czarna kawa. Wytwarzana jest z owoców drzewa kawowego, które dojrzewają przez 9 miesięcy, a następnie zakwitają tylko na kilka dni. Najpierw owoce są suszone, następnie ziarna wyłuskiwane z owoców i poddawane procesowi fermentacji. W dalszej kolejności ziarna są sortowane, suszone i polerowane. W efekcie otrzymujemy właśnie zieloną kawę. Zawiera ona ziarna niepalone, bogate w kwas chlorogeniczny. Kwas ten, w połączeniu z naturalnie występującą w kawie kofeiną, ma własności odchudzające oraz pobudzające.

Twój sojusznik w walce z tłuszczykiem

Odchudzające działanie zielonej kawy zostało potwierdzone naukowo. Nie należy jednak traktować jej jako cudownego eliksiru, który w mig pozwoli pozbyć się wszystkich zbędnych kilogramów. Bardzo istotna jest świadomość, jak na organizm działa zielona kawa jak pić ten napój, by osiągnąć korzystny efekt.

Wspomniany już kwas chlorogeniczny zmniejsza wchłanianie glukozy, jest również skutecznym przeciwutleniaczem, wspierającym walkę z wczesnymi zmianami nowotworowymi. Osoby, pijące 400 mg zielonej kawy dziennie, mogą zaobserwować szybsze efekty odchudzania. Należy jednak podkreślić, że kawa sama w sobie nie odchudza, ona jedynie przyspiesza ten proces, do którego niezbędna jest przede wszystkim odpowiednio zbilansowana dieta. Jeśli będzie w niej nadmiar tłuszczów i cukrów, picie kawy nie pomoże nam schudnąć Zalecany sposób picia zielonej kawy to filiżanka tuż przed posiłkiem. Substancje zawarte w zielonej kawie zmniejszają gromadzenie się tkanki tłuszczowej.

Pozostałe korzyści zdrowotne

Zielona kawa ma także wiele innych korzystnych form oddziaływania na nasz organizm. Chroni naszą wątrobę, wzmacnia odporność, działa przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Ponadto zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę i kamienie nerkowe. Poprawia wygląd skóry i zmniejsza poziom niekorzystnego cholesterolu.

Warto regularnie pić zieloną kawę, aby zadbać o nasze zdrowie i szczupłą sylwetkę. Jej smak wprawdzie nie dorównuje czarnej kawie z prażonych ziaren – pozbawiony jest jej aromatu i bywa określany jako nieco mdły – tym niemniej warto się przekonać do tego zdrowego napoju.