krem-vialise.pl

krem-vialise.pl – moda, uroda, lifestyle

Dieta

Dieta gwiazd Hollywood. Tajemnica szczupłej figury.

Wielu z nas stosowało przeróżne diety – z większym lub mizernym skutkiem. Zmęczeni próbami, chcemy konkretne wskazówki, któe pozwolą schudnąć do wymarzonej wagi.
Okrzyknięta jedną z najbardziej skutecznych diet – dieta hollywoodzka, pomaga schudnąć kilka kilogramów w zaledwie kilka tygodni. Na czym ona jednak polega?

O co chodzi w diecie hollywoodzkiej?

Dieta hollywoodzka wywodzi swoją nazwę właśnie z krainy filmowej. To ją stosowały i stosują po dziś dzień gwiazdy filmowe, które utrzymują zgrabne sylwetki i cieszą oko na ekranie. Podkreślić jednak trzeba, że dieta ta jest pełna wyrzeczeń i dość monotematyczna. Pokazuje, że by osiągnąć zadowalający sukces należy mocno się zaprzeć i solidnie pracować.
Dieta swoje początki ma w latach 20. XX wieku, a najgłośniej było o niej w latach 80. i 90. Dieta składa się z niskokalorycznych posiłków, głównie owoców. Dzienna dawka kalorii z dietą hollywoodzką to około 600 kcal. Menu jest ponad to ubogie w biała i tłuszcze. Nie wpływa to korzystnie na mięśnie i samopoczucie, a przy tym towarzyszyć może uczucie głodu.

Jak przebiega taka dieta?

Dieta polega na eliminacji poszczególnych produktów, a wraz z kolejnymi tygodniami, powolnym wprowadzaniem ich do swojego menu.
W pierwszych tygodniach, na talerzu goszczą same owoce, szczególnie te egzotyczne jak ananas czy kiwi. Posiłki spożywa się co dwie godziny.
Dopiero z czasem, w drugim i trzecim tygodniu dochodzą kolejne produkty. Są to w szczególności warzywa, produkty zbożowe, chude mięso i ryby. Zakazane są przetwory mleczne, cukier, kawa, alkohol i tłuszcze zwierzęce. Pamiętać przy tym należy o piciu dużej ilości wody – około 2 l.

Zalety i efekty

Dieta hollywoodzka zapewnia szybką utratę wagi, a proste zasady nie wymagają nadmiernej kombinatoryki. Niepotrzebne jest liczenie kalorii przez skrzętnie ułożone menu, mówiące co i ile dzisiaj można zjeść. Dieta jest łatwiej stosowana w trakcie upałów, gdy apetyt jest znikomy i największe zapotrzebowanie mamy głównie na produkty lekkie i wodniste. Pomaga przy tym zmniejszyć ilość cukru i soli w naszym organizmie. Brak tłuszczu w posiłkach, pozytywnie wpływa też na poziom cholesterolu.

Wady

Trzeba jednak pamiętać, że wszystko co ma zalety, posiada też wady. Dieta jest uboga w kalorie i składniki odżywcze. Ze względu na restrykcyjne zasady diety, łatwo o efekt jojo. Osłabia organizm nie dając mu odpowiedniej ilości energii. Nietrudno również stracić masę mięśniową co raczej nas osłabia niż daje uczucie lekkości. Przy tym ze względu na zasady, niekiedy trudno je utrzymać w dzisiejszym, pędzącym świecie. Nie każdy znajduje czas na odpowiedni posiłek nawet w trakcie diety.