krem-vialise.pl

krem-vialise.pl – moda, uroda, lifestyle

Kremy na zimę
Uroda

Kremy na zimę

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się kremy na zimę. O cerę powinno się zadbać szczególnie zimą, ponieważ wtedy skóra ma tendencję do nadmiernego przesuszania się oraz podrażnień. Przyczyną są niskie temperatury oraz chłodny wiatr. W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego warto stosować kremy w sezonie zimowym. 

Czy warto stosować krem na zimę?

Niska temperatura sprawia, że twoja skóra produkuje dużo mniej łoju. To oznacza, że jest gorzej chroniona przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych oraz temperatur. Do nadmiernej utraty wody przyczynia się obecność suchego powietrza panującego w pomieszczeniach. Naczynka krwionośne naprzemiennie kurczą się i rozkurczają na skutek nieustannego wahania temperatur, z którą mamy do czynienia zimą. Pękanie i powstawanie pajączków może być tego skutkiem. Warto mieć na uwadze, że promieniowanie UVA oraz UVB także oddziałuje w sposób niekorzystny na skórę. Trzeba dodać, że promieniowanie UVA jest aktywne przez cały rok i to nawet w dni pochmurne. Przenika w głąb naskórka i powoduje zniszczenia w jego strukturze. Z kolei za rumień i poparzenia odpowiedzialne jest promieniowanie UVB. Krem na zimę musi chronić skórę nie tylko przed promieniowaniem słonecznym, ale również przed wiatrem oraz mrozem. 

Wybór kremu do twarzy

Wybór kremów https://gemini.pl/grupa-produktow/kremy-ochronne jest ogromny, więc każdy bez większego problemu powinien znaleźć coś dla siebie. W składzie powinna koniecznie znajdować się witamina A oraz witamina E. Pomagają one skutecznie zregenerować oraz odżywić przesuszoną skórę. Bardzo ważna jest także witamina C, która wzmacnia naczynia krwionośne. Idealnie, jeśli krem na zimę do twarzy ma w składzie także masło kakaowe lub masło shea. Masło świetnie natłuszcza i chroni skórę przed niekorzystnym działaniem zewnętrznych czynników. Planując zakupu kremu ochronnego zwróć uwagę na to, żeby zawierał on pantenol lub alantoinę. Te składniki są odpowiedzialne za łagodzenie podrażnień wywołanych wiatrem lub mrozem. Najlepiej zakupić krem na zimę u sprawdzonego i renomowanego producenta, który wiele lat działa na rynku i cieszy się dobrą opinią. Krem na zimę powinien mieć także filtry przeciwsłoneczne, które zabezpieczają skórę przed negatywnym działaniem promieniowania UV. Olej arganowy ze słodkich migdałów powinien być w składzie kremu z filtrem na co dzień. Migdały zabezpieczają przed szkodliwym promieniowaniem i mają właściwości odżywcze. Wiele osób przy zakupie kremu kieruje się jedynie ceną. Nie jest to dobre postępowanie, ponieważ wielokrotnie drogie kremy mają gorszy skład od tańszych. Właśnie dlatego zawsze trzeba dokładnie czytać skład produktu i nie kupować niczego w ciemno. Gliceryna oraz kwas hialuronowy to kolejne cenne składniki kremu na zimę do twarzy. Wraz z nadejściem pierwszym mroźnych dni warto zacząć stosować krem do twarzy. Najlepiej krem nakładać 20 minut przed planowym wyjściem, ponieważ wtedy zdąży się całkowicie wchłonąć. Resztki kremu najlepiej zmyć ze skóry po powrocie do domu.