krem-vialise.pl

krem-vialise.pl – moda, uroda, lifestyle

Uroda

Naturalne farbowanie włosów kawą – czy to działa?

Nie każdy jest zadowolony z koloru włosów, którym obdarzyła go natura. Niektórzy chcą go zmienić, wierząc, że inny będzie lepiej do nich pasował, a inni po prostu z czasem nudzą się tym, co mają na głowie. Jednocześnie decyzja o farbowaniu jest dość zobowiązująca, dlatego na pierwszy raz można skusić się na coś mniej drastycznie zmieniającego wygląd włosów.

Dlaczego należy zastanowić się przed farbowaniem włosów klasyczną farbą?

Nie da się ukryć, że farby po czasie potrafią mocno zniszczyć włosy. Dotyczy to szczególnie tych, które mają na celu rozjaśnianie. Ponadto farba nigdy całkowicie się nie zmyje, więc jeśli nie spodoba nam się efekt zabiegu, powrót do naturalnego koloru będzie trudny. Farbując włosy, trzeba się też liczyć z nieustannie powstającymi odrostami, przez które koloryzację trzeba ponawiać.

Jak działa naturalne farbowanie włosów kawą?

Kawa jest naturalnym barwnikiem, który może nietrwale przyciemnić włosy. Jest to dobry i niezobowiązujący sposób na sprawdzenie, czy ciemniejszy kolor będzie do nas pasować. Ponadto nie niszczy włosów tak, jak farba, lecz może je nawet odżywić. Co prawda trzeba się liczyć z tym, że efekt takiego naturalnego farbowania nie będzie spektakularny, jednak jednocześnie nie będzie niezauważalny. Naturalne farbowanie włosów kawą można wykonać na kilka sposobów, lecz najbardziej popularne są dwa, do których potrzebna jest kawa sypana.

Kawowa płukanka

Do wykonania jej potrzebne będzie pół litra wody oraz kilka łyżek kawy sypanej (najlepiej świeżo zmielonej). Kawę należy zalać wodą, a następnie gotować na małym ogniu przez kilka minut. Tak przygotowaną mieszankę należy następnie pozostawić do wystygnięcia oraz odcedzić. Zanurzamy świeżo umyte włosy w płukance nawet na kilka minut, przy czym trzeba pamiętać o rozprowadzaniu mieszanki między kosmyki. Na koniec należy polać włosy kawową płukanką i poczekać, aż wyschną.

Maska kawowa

Ten sposób sprawdzi się na włosach opornych na farbowanie, ponieważ daje bardziej intensywny efekt. Należy zagotować około 2-5 łyżek kawy, lecz woda powinna sięgać jedynie lekko nad fusy (około centymetr). Taką mieszankę gotujemy dziesięć minut, w rezultacie uzyskując maskę. Pastę pozostawiamy na dziesięć minut do ostygnięcia, a następnie smarujemy nią umyte włosy na całej długości. Włosy należy następnie owinąć folią i ręcznikiem, a po mniej więcej piętnastu minutach zmyć letnią wodą.

Czy to działa?

Naturalne farbowanie kawą działa, lecz nie należy spodziewać się trwałego czy spektakularnego efektu. Jeżeli chcemy, by włosy pozostały przyciemnione, wówczas należy farbować je kawą co około drugie mycie.