krem-vialise.pl

krem-vialise.pl – moda, uroda, lifestyle

Bóle pleców
Lifestyle

Bóle pleców przy pracy w pozycji siedzącej – jak je redukować?

Pracujesz w pozycji siedzącej i spędzasz w niej długie godziny? W takim przypadku zwiększa się ryzyko dolegliwości bólowych pleców. Jak można je zredukować?

Co jest przyczyną bólów pleców przy pracy w pozycji siedzącej?

Ból pleców podczas pracy w pozycji siedzącej może być spowodowany różnymi czynnikami, w tym niewłaściwą postawą, brakiem podparcia pleców, długotrwałym siedzeniem i napięciem mięśni. 

Ból pleców może mieć znaczący wpływ na życie człowieka, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Niektóre skutki bólu pleców obejmują:

  • Obniżenie sprawności fizycznej – silny ból pleców może ograniczać zdolność osoby do wykonywania codziennych czynności, takich jak chodzenie, siedzenie lub stanie przez dłuższy czas.
  • Obniżona jakość życia – ból pleców może prowadzić do problemów w uczestnictwie w codziennych aktywnościach społecznych, wpływając na ogólną jakość życia danej osoby.
  • Zmniejszona produktywność – osoba doświadczająca bólu pleców może być mniej wydajna z powodu dyskomfortu i trudności z koncentracją.
  • Skutki psychologiczne – przewlekły ból może prowadzić do depresji i zaburzeń snu, a także obniżonej samooceny i pogorszonego ogólnego samopoczucia.
  • Koszty – ból pleców może skutkować znacznymi wydatkami medycznymi, w tym wizytami lekarskimi, lekami i procedurami medycznymi.

Praca w pozycji siedzącej – jak można zredukować bóle pleców?

W jaki sposób można zmniejszyć dolegliwości bólowe pleców? Zobacz przygotowane przez nas porady!

Utrzymuj prawidłową postawę ciała

Upewnij się, że krzesło, biurko i komputer są ustawione tak, aby promować prawidłową postawę, z rozluźnionymi ramionami i podpartymi plecami.

Systematycznie ćwicz 

Aktywność fizyczna, taką jak joga, pilates lub aerobik, pozwalają wzmocnić plecy i poprawić elastyczność. 

Również dobrym wyborem może być trening EMS, który wykorzystuje elektrostymulację mięśniową w celu aktywacji pracy mięśni i redukcji bólów pleców. Wspiera też spalanie kalorii i poprawę kondycji.

Z EMS można skorzystać w studiach fitness skupionych na takich treningach, na przykład można zapisać się na trening EMS w Krakowie, gdzie działają takie punkty.

Rób przerwy podczas pracy

Wstań i poruszaj się co 30 minut do godziny, aby zmniejszyć obciążenie pleców.

Stosuj ciepłe lub zimne okłady

Zastosowanie ciepła lub zimna w bolesnym obszarze może pomóc złagodzić ból i zmniejszyć stan zapalny.

Stosuj leki przeciwbólowe dostępne bez recepty

Leki przeciwbólowe, takie jak ibuprofen, naproksen oraz inne typ leków mogą doraźnie pomóc zmniejszyć ból pleców.

Skorzystaj z fizjoterapii

Fizjoterapeuta może pomóc opracować plan ćwiczeń i wydać zalecenia dotyczące ćwiczeń rozciągających i wzmacniających, aby złagodzić ból, a także zapobiegać bólom w przyszłości.

Utrzymuj wagę w normie

Nadwaga dodatkowo obciąża plecy, więc utrzymanie prawidłowej masy ciała może pomóc zmniejszyć ból pleców.

Skorzystaj z nowoczesnych treningów elektrostymulacji mięśniowej – trening EMS Kraków – poznaj dokładną ofertę i zapisz się na pierwszy trening z trenerem personalnym na stronie https://www.intime.pl/.