krem-vialise.pl

krem-vialise.pl – moda, uroda, lifestyle

Trądzik
Uroda

Trądzik – jak sobie z nim poradzić?

Trądzik to problem, który dotyka naprawdę wiele osób. Nie jest on jedynie domeną młodych osób w okresie dojrzewania. Niestety, ale różne odmiany trądziku mogą nas dotknąć na różnych etapach życia. Powody są różne, a ich zdefiniowanie nie zawsze jest łatwe. Czasem walka z trądzikiem trwa nawet kilka lat. Dlatego warto jak najszybciej podjąć działania i zawalczyć o swoją piękną skórę. Jak radzić sobie z cerą trądzikową? Jakie są najskuteczniejsze metody?

Cera trądzikowa – czego potrzebuje?

Wiele osób wrzuca do jednego worka cerę trądzikową i tłustą. To nie są te same rzeczy! Często można mieć tłustą cerę, która wcale nie ma trądziku. Co więcej, trądzik potrzebuje dogłębnego nawilżenia, a nie tylko oczyszczania i matowienia. Niestety, ale często popełnia się ten błąd i bombarduje skórę wysuszającymi, mocnymi kosmetykami. Cera trądzikowa potrzebuje wbrew pozorom naprawdę dużo nawilżenia! Dobór odpowiednich kosmetyków jest kluczowy, gdyż taki rodzaj skóry ma duże wymagania. Należy obserwować reakcje na poszczególne kosmetyki i starać się używać wbrew pozorom najmniej złożonych produktów. Sprawdź dermokosmetyki oraz stawiaj na proste składy. Więcej o dobrych produktach i pielęgnacji poczytasz tutaj: kosmetyki-internetowo.pl.

Czy trądzik można wyleczyć samemu?

Kluczowe w tym pytaniu jest stwierdzenie “wyleczyć”. Trądzik jest chorobą, którą należy skonsultować z lekarzem. Dermatolog to jedyna kompetentna osoba, która będzie mogła ocenić stan naszej cery i właśnie “wyleczyć” skórę. Często trądzik wymaga nie tylko odpowiedniej pielęgnacji, ale także wdrożenia kuracji w postaci leków. Najważniejsze, to postawić dobrą diagnozę i wprowadzić dostosowane do niej leczenie. Pamiętaj także o zmianie swojego trybu życia, który często ma negatywny wpływ na stan skóry. Niedobór snu, złe odżywianie, stres czy też brak nawadniania organizmu – wszystko to ma zły wpływ na nasz organizm i trądzik!

Trądzik wyleczony – co dalej?

Niestety, ale trądzik pozostawia po sobie trwałe znaki. Nawet, gdy już się z nim uporamy, to na twarzy zostają blizny i przebarwienia. Możemy stosować na to kosmetyki rozjaśniające i wyrównujące koloryt, np. z witaminą C lub niacynamidem. Jednak najskuteczniejszą metodą jest wizyta u kosmetologa, który dobierze nam odpowiednie zabiegi na usunięcie tych mankamentów. Wtedy raz na zawsze zapomnimy o dokuczającym nam kiedyś trądziku!