krem-vialise.pl

krem-vialise.pl – moda, uroda, lifestyle

Lifestyle Uroda

O tym zapominasz w swojej pielęgnacji! Zmień to!

Może nam się wydawać, że nasza pielęgnacja jest naprawdę dobra. Używamy odpowiednio dobranych kosmetyków, stosujemy się do wszystkich kroków i obserwujemy cerę. To bardzo dobre podejście! Dbamy o naszą buzię, ciało, włosy… ale to nie wszystko! Są rzeczy, o których bardzo często zapomina się w pielęgnacji. Wynika to przede wszystkim z małej wiedzy na te tematy, a także tego, że nie są to kluczowe kwestie. Jednak warto zacząć zwracać uwagę i na te elementy!

Pielęgnacja twarzy – o czym zapominasz?

Choć możesz stosować wszystkie etapy rutyny pielęgnacyjnej, to nie zawierają się w niej wszystkie elementy, o których warto pamiętać. Zwykle skupiamy się przede wszystkim na naszej skórze i to do niej dobieramy wszelkie kosmetyki. Jednak czy nie chciałabyś mieć także pięknych rzęs? Je także powinniśmy pielęgnować, aby były długie i gęste! Jak to zrobić? Najprostszą metodą jest wykorzystanie olejku rycynowego. Co wieczór za pomocą czystej szczoteczki do rzęs nakładaj niewielką ilość produktu. Ten właśnie olejek może być też wykorzystany w pielęgnacji czegoś jeszcze, o czym także często zapominamy! Mowa tu o brwiach. Olejek rycynowy zagęści je, a także przyciemni! Będą się prezentowały zdecydowanie lepiej, gdy o nie zadbamy!

Pielęgnacja ciała – o czym zapominasz?

Ciało zwykle dokładnie myjemy, balsamujemy, czasem wprowadzimy coś nowego. Jednak często zapominamy zadbać o nasze stopy i dłonie! Nawet jeśli wydaje nam się, że są one w dobrym stanie, to powinniśmy je regularnie nawilżać. W przypadku stóp zdecydowanie lepiej działa odżywianie, niż usuwanie martwego naskórka. Dzięki temu nasze pięty nie będą bardziej rogowacieć, a także będą nawilżone i gładkie! W przypadku dłoni bardzo ważne jest codzienne używanie kremów. Pamiętaj przy tym o skórkach przy paznokciach! To miejsce także jest często pomijane, a co za tym idzie, często przesuszone i nieestetycznie wyglądające. O sprawdzonych kosmetykach nawilżających przeczytasz na: http://kosmetykoholiczka.pl.

Całe ciało zasługuje na chwilę uwagi!

W codziennej pielęgnacji warto wyjść czasem poza schemat. Choć rutyna jest ważna, to mimo wszystko trzeba ją czasem zmieniać. Takie elementy, jak brwi, rzęsy, skórki, stopy – wszystko to jest równie ważne, co dbanie o naszą cerę czy włosy. Warto więc zwrócić na nie uwagę. Szybko zauważysz różnicę i przekonasz się, że rzeczywiście trzeba o nie dbać! Piękne rzęsy, ciemne brwi, nawilżone dłonie i gładkie stopy – warto!