krem-vialise.pl

krem-vialise.pl – moda, uroda, lifestyle

Moda

Jak dobrać kapelusz dla siebie

Dobranie odpowiedniego kapelusza to nie tylko dopasowanie go do stylu. Ważne jest, żeby kupując kapelusz, wiedzieć jaki rozmiar głowy mamy. Robimy to poprzez zmierzenie centymetrem krawieckim obwodu swojej głowy.

Do jakiej twarzy pasują konkretne kapelusze

Po określeniu rozmiaru twarzy powinniśmy przejść do określenia kształtu naszej twarzy. To jak dobrać kapelusz, zależy od tego, jaki kształt posiada nasza twarz. Dlatego określając twarz, trzeba zrobić to bardzo dokładnie, biorąc pod uwagę:

szerokość twojego czoła, policzków i żuchwy
kształt szczęki
podbródek
długość twarzy

Na podstawie informacji uzyskanych z określenia wyżej wymienionych czynników, możemy określić naszą twarz jako owalną, prostokątną, trójkątną, kwadratowa, okrągłą, albo w kształcie serca, gruszki lub diamentu.

Później na podstawie już określonego kształtu naszej twarzy, możemy dobrać kapelusz, który będzie pasował do nas.

Jaki kapelusz pasuje do danej pory roku

To jaki kapelusz dobrze wygląda na nas, jest zależne od tego, jakie ubranie założymy. Powoduje to, że pora roku zmusza nas do zmiany nakrycia głowy.

W zimę sprawdzają się kapelusze filcowe, które poza eleganckim wyglądem, który doskonale komponuje się z długim płaszczem, pozwalają nam nie odczuwać, aż tak niskich temperatur.
Dzięki temu możemy wyglądać bardzo stylowo, a do tego, nie odczuwać dyskomfortu spowodowanego, niskimi temperaturami.

Lato cechuje się natomiast wysokimi temperaturami, które potrafią doprowadzić człowieka do szału. Dlatego ważne jest, żeby zadbać o to, czy damy radę wytrzymać w naszym kapeluszu podczas upalnego dnia. W takim wypadku warto zakupić słomkowy kapelusz. Dobierając do niego jakieś luźne ubrania, możemy stworzyć, bardzo interesująco wyglądające kreacje.

Dlaczego warto kupić sobie kapelusz?

Kiedy myślimy o tym, jak dobrać kapelusz, zaczynamy w końcu zastanawiać się, czy w ogóle warto go kupować. Oczywiście, można twierdzić, że kapelusz to tylko fajny dodatek i nic więcej, nie jest to jednak prawda. Kapelusze mogą nam służyć w bardzo praktyczny sposób, latem chronią nas przed słońcem, dzięki czemu mniej się będziemy pocić. W zimę kapelusz może nam służyć jako stylowe nakrycie głowy, które poza swoją warstwą estetyczną, chroni nas przed zimnym wiatrem. Powoduje to, że w przeciwieństwie do innych zbędnych dodatków, kapelusz może nam służyć, wieloma praktycznymi zastosowaniami. Dlatego, zanim kupimy kapelusz ze względu na walory estetyczne, warto się zastanowić, czy jego wykonanie, jest na tyle dobre, żeby podczas noszenia, nam nie przeszkadzał.