krem-vialise.pl

krem-vialise.pl – moda, uroda, lifestyle

Uroda

Rodzaje cellulitu a ich objawy

Obecnie nie każda osoba zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje nie jeden rodzaj cellulitu. To dlatego, że każdy typ tej przypadłości wygląda bardzo podobnie. Ze względu na główną ich przyczynę oraz różnice w strukturze zmian, można wydzielić: cellulit wodny, tłuszczowy, a także cyrkulacyjny. czym charakteryzują się poszczególne rodzaje cellulitu ?

Cellulit tłuszczowy- przyczyny powstawania

Cellulit tłuszczowy obecnie jest najbardziej znanym rodzajem tej przypadłości. Jej efektem jest nadmiar komórek tłuszczowych oraz nadmierny przyrost wagi ciała. Zwiększone lipidy, które są nierównomiernie rozłożone formują grudki. Z kolei komórki tłuszczowe otoczone są przez mieszankę wody i toksyn, dzięki czemu dodatkowo stymuluje to wzrost lipidów.
W przypadku cellulitu tłuszczowego należy kłaść nacisk na redukcję komórek tłuszczowych. W tym wypadku warto wyeliminować z diety tłuste oraz przetworzone produkty. Ponadto zalecana jest wszelka aktywność fizyczna.
W walce z tym rodzajem cellulitu warto wybrać takie kosmetyki, które w swoim składzie zawierają substancje redukujące lipidy. Preparaty te powinny zawierać przede wszystkim składniki detoksykujące, a także poprawiające mikrokrążenie.

Czym się charakteryzuje cellulit wodny ?

W przypadku tego rodzaju cellulitu problem jest nieco inny. Zmiany które zachodzą na skórze dotyczą głównie szczupłych osób. Głównym objawem, który występuje w cellulicie wodnym jest opuchlizna ciała, która pojawia się przed miesiączką. Poza tym najczęstszą przyczyną jego powstawania są problemy z krążeniem krwi oraz limfy.
Aby pozbyć się tej niedogodnej przypadłości ważną sprawą jest przywrócenie właściwej cyrkulacji krwi. Dzięki temu toksyny oraz woda zostaną swobodnie usunięte. Ponadto warto codziennie spacerować, dzięki czemu pobudzone zostanie krążenie krwi.
W kosmetyku, który pomoże w zwalczeniu tego rodzaju cellulitu powinny znaleźć odpowiednie składniki, które poprawią krążenie i wyeliminują toksyny.

Cellulit cyrkulacyjny, a skuteczna walka

Cellulit cyrkulacyjny powstaje w wyniku połączenia cellulitu tłuszczowego oraz wodnego. Jest on efektem powstawania procesu równoczesnego, który to odpowiada za gromadzenie się komórek tłuszczowych i wody z toksynami. Przyczyną powstawania tego zjawiska jest przyrost wagi ciała połączony z pogorszeniem mikrokrążenia.
Aby skutecznie wyeliminować tego rodzaju cellulit warto jednocześnie pozbyć się lipidów z nadmiarem wody oraz toksynami. Dlatego należy zmobilizować się do uprawiania sportu. Ponadto przyda się odpowiednia dieta. Warto też zrezygnować z tłustych potraw i odżywiać się zdrowo.
Przed wyborem kremu antycellulitowego trzeba zwrócić uwagę na składniki eliminujące lipidy, usuwające toksyny, a także oprawiające mikrokrążenie.