krem-vialise.pl

krem-vialise.pl – moda, uroda, lifestyle

Lifestyle

Jak często stosować zabiegi modelujące sylwetkę?

Dieta i ćwiczenia to doskonały pomysł na dojście do formy. Nie zawsze wystarczą jednak do tego, aby ciało było kształtne, a skóra „nadążyła” za spadkiem wagi. Warto powierzyć jej stan specjalistom, by cieszyć się nową figurą i gładką skórą.

Po co modelować sylwetkę?

Zabiegi modelujące sylwetkę wspomagają walkę z nadwagą „od zewnątrz”. Jeśli wskutek ćwiczeń tracimy na wadze i podoba nam się smuklejsza figura, a jednak ze zdziwieniem stwierdzamy, że np. biodra (nazywane „bryczesami”) nie zmniejszyły nam się ani na jotę, to z pomocą przyjdzie nam doświadczony kosmetolog.

Top of the top w modelowaniu ciała

Najpopularniejsze w tym roku metody kształtowania ciała w gabinetach kosmetycznych, to:

– kriolipoliza,

– lipoliza ultradźwiękowa,

– intralipoterapia.

Ich działanie polega na niszczeniu komórek tłuszczowych lub uwalnianiu z nich tłuszczu i w obydwu przypadkach powodowaniu, iż organizm usuwa je naturalnie, w efekcie powodując chudnięcie. Jak wskazują same nazwy, te zabiegi modelujące sylwetkę wykorzystują ultradźwięki, niską temperaturę lub specjalne serum do wstrzykiwania pod skórę. Dobór metody zależy od zaleceń kosmetologa, a także preferencji pacjentki, jej potrzeb i ogólnego stanu jej zdrowia.

Kiedy zobaczę efekty modelowania sylwetki?

To zasadne pytanie, które warto zadać kosmetolożce przy pierwszej wizycie. Wiadomo, że żadna z metod nie zadziała po pierwszym i jedynym zabiegu. Procedury modelujące figurę muszą być powtarzane najczęściej przez minimum miesiąc lub nieco dłużej.

W przypadku kriolipolizy pełny efekt ujrzymy po ok. sześciu tygodniach, jednak pierwsze sygnały wyszczuplenia pojawią się już po dwóch-trzech tygodniach. Jeśli chodzi o lipolizę wykonaną z użyciem ultradźwięków, to należy poddać się działaniu ok. sześciu zabiegów. Muszą one być rozłożone w czasie: raz na tydzień-półtora.

Co z intralipoterapią? Ten zabieg modelowania sylwetki wystarczy wykonać dwa-trzy razy, jeśli chcemy się pozbyć niewielkiej warstwy tłuszczyku. Większe jego zasoby wymagają więcej iniekcji podskórnych, wykonanych raz na miesiąc.

Masaż dopełni dzieła modelowania

Kosmetolog w przypadku części z metod poradzi nam dodatkowo masaż limfatyczny. Pozwoli on szybciej usunąć tłuszcz z komórek i pozbyć się go z organizmu, a tym samym prędzej zobaczyć wyszczuplone, zgrabne ciało.

Czy dostaniemy taką rekomendację, zależy od tego, jak mocno podrażniona będzie nasza skóra w trakcie i po zabiegach. Może się tak zdarzyć, a masaż limfatyczny polega na dość intensywnych ruchach, które mogłyby ten stan niepotrzebnie zaostrzyć.