krem-vialise.pl

krem-vialise.pl – moda, uroda, lifestyle

Uroda

Jak powiększyć oczy?

Przedstawicielki płci pięknej muszą zdawać sobie sprawę, że powiększenie oczu nie jest tak skomplikowanym procesem, jak mogłoby się wydawać. Obecnie w tym celu nie trzeba nawet udawać się do kosmetyczki. Jak powiększyć oczy?

Użycie kredki

W kredkę powinny zainwestować kobiety, które nawet na co dzień nie używają tego produktu. Czarna, gładka kredka jest bowiem świetnym sposobem na powiększenie oczu. Chodzi tutaj przede wszystkim o podkreślenie przez przedstawicielkę płci pięknej czarną linią górnej powieki.

Oczywiście należy zdawać sobie sprawę, że samo podkreślenie linii rzęs może nie być wystarczające. Rekomendowane jest pomalowanie także wewnętrznej krawędzi górnej powieki. W ten sposób można optycznie „otworzyć” oczy. Nie należy się jednak spieszyć. Warto nakładać kredkę krótkimi ruchami. Ponadto cały czas rekomendowane jest przytrzymanie powieki.

Utrzymanie kontrastu

Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie także utrzymanie większej powierzchni górnej powieki w jaśniejszym kolorze. Zalecane jest w tym celu użycie matowego, ciemniejszego odcienia w zewnętrznym kąciku oka.

Kobieta powinna oczywiście upewnić się, że korzysta z kolorów z jednej palety. Przedstawicielka płci pięknej stosująca szary albo srebrny kolor powinna dobrać do nich odcień w kolorze ołówka lub węgla.

Cień rozświetlający

Nie jest oczywiście zalecane rozcieranie rozświetlającego cienia na całej powierzchni. Warto bowiem położyć na środku powieki kropkę cienia złotego tuż nad linią rzęs.

Kobieta powinna zdecydować się na stosowanie metalicznych, jasnych odcieni. Połysk jest bowiem w stanie poszerzyć najszerszą część powieki. W ten prosty sposób oczy optycznie się otworzą.

Podkreślenie brwi

Kobieta nie powinna oczywiście zapomnieć o brwiach w swoim makijażu. Ich wygląd ma bowiem bardzo istotne znaczenie dla spojrzenia. Rekomendowane jest w tym celu użycie jasnego, delikatnego cienia tuż pod linią brwi. Umożliwi to bowiem na rozświetlenie powierzchni, a także zbudowanie pewnego rodzaju „ramy” wokół oka.

Kolejnym etapem będzie wyczesanie brei ku górze. W ten sposób można bowiem dokonać powiększenia powieki. Świetnym rozwiązaniem będzie podkreślenie koloru kredką lub cieniem.

Podkreślenie rzęs

Panie powinny mieć świadomość, że wywinięte ku górze, a także podkręcone rzęsy będą „otwierać oczy” poziomo. Zalecane jest zastosowanie zalotki na trzech poziomach: na środku, u nasady, a także na końcówkach rzęs. Warto wykonać ten zabieg, by uniknąć komicznego rezultatu podkręconych rzęs pod kątem 90 stopni.

Tusz

Można uznać, że jest to klucz do tego, by kobiece rzęsy wydawały się zdecydowanie większe, niż są w rzeczywistości.