krem-vialise.pl

krem-vialise.pl – moda, uroda, lifestyle

Lifestyle

Pomysł na domówkę – jak urządzić niezapomniane przyjęcie?

W głównej mierze domówki nie różnią się od siebie. Wszystkie łączy alkohol, znane towarzystwo i muzyka. Niektórzy tańczą, inni wolą siedzieć i rozmawiać. Co jednak zrobić by domówka była nie zapomniana dla gości, a na następną przyszło jeszcze więcej znajomych?

Impreza z motywem!

Pomysły na domówkę są różne, ale to właśnie ustalenie jednego motywu zabawy, pozwoli na kreatywność i świetną rozrywkę. Popularne są motywy imprez z lat 80. gdy puszcza się disco a wszyscy przychodzą w charakterystycznych ubraniach, niczym prosto z dyskotek lat 80. Dobrana tematyczna muzyka z tamtych lat oraz dekoracje sprawią, że każdy przeniesie się wstecz i będzie świetnie bawił.
Motywów jest wiele. Można inspirować się tymi znanymi – lata 20., Hawaje, klimat PRL, Hollywood, postacie z kreskówek i wiele, wiele innych. Ograniczać może jedynie wyobraźnia gospodarza.

Ciekawe przystawki!

Domówka to nie tylko tańce i śmiechy, ale i lekkie jedzenie, które pozwala bawić się do białego rana. Warto wtedy zagłębić się w internetowe przepisy by poznać ciekawe smakołyki serwowane dla gości. Taki pomysł nie musi być drogi. Wystarczy, że do paluszków i orzeszków dorzuci się zabawne opakowania pasujące wystrojem do imprezy by momentalnie przemienić i ten akcent w coś osobistego i zabawnego.

Gry i zabawy!

Goście zmęczeni tańcem i rozmowami mogą chcieć rozchodzić się już do domu. Zatrzymają ich ciekawie zorganizowane gry. Nie musi być to coś wymyślnego. Wystarczy karaoke puszczane z Youtube, oglądanie śmiesznych filmików w Internecie, wspominanie starych czasów poprzez pokaz zdjęć, a nawet gry planszowe. Rynek oferuje wiele gier, które rozbudzą i rozbawią towarzystwo. Każdy znajdzie coś dla siebie i swoich imprezowiczów, biorąc pod uwagę wiek i preferencje. Popularnością cieszą się takie gry jak: Taboo, Loża Szyderców, Monopoly czy Twister.

Zwariowane napoje!

Klasyczny alkohol nie jest zły, ale furorę zrobią własnoręcznie przygotowane drinki. Nie muszą być koniecznie z alkoholem. Przepisy można znaleźć w Internecie, ale świetnym pomysłem jest również samodzielne eksperymentowanie ze smakiem. Może być to kolejna forma zabawy – sprawdzian, kto zrobi jak najdziwniej smakujący napój za pomocą soków, napojów gazowanych oraz owoców.

Playlista na każdą okazję!

Na domówce nie może zabraknąć dobrej muzyki. Dopasowana do motywu i stylu imprezy będzie świetnym dopełnieniem. Przed imprezą można zrobić samodzielne składanki, które uwzględnią najlepsze tegoroczne hity oraz muzykę sprzed lat. Wolne numery oraz te szybsze – warto rozpatrzyć wszystkie możliwości i dać gościom pole do popisów.