krem-vialise.pl

krem-vialise.pl – moda, uroda, lifestyle

Uroda

Jak pogrubić rzęsy? Skuteczne domowe sposoby!

Przedstawicielki płci pięknej muszą mieć świadomość, że pogrubienie rzęs jest zdecydowanie prostszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Nie jest w tym celu konieczne udanie się do kosmetyczki. Można bowiem tego dokonać domowymi sposobami. Jak pogrubić rzęsy?

Oliwa z oliwek na zagęszczenie rzęs

Warto mieć świadomość, że oliwa z oliwek charakteryzuje się doskonałymi właściwościami, które z powodzeniem można wykorzystać w pielęgnacji włosów, brwi czy rzęs.

W celu zagęszczenia rzęs przedstawicielka płci piękna powinna w pierwszej kolejności nałożyć na nie zaledwie kilka kropelek wody. Można tego dokonać przy użyciu patyczka z wacikiem. Należy oczywiście zaznaczyć, że rzęsy powinny być zarówno czyste, jak i wolne od różnego rodzaju kosmetyków.

Ponadto kobiety, które mają pod ręką płatki kosmetyczne mogą bez żadnego problemu podjąć decyzję o namoczeniu ich w oliwie z oliwek, a następnie dokonać nałożenia ich na powieki na 5 minut. W momencie, gdy wspomniany czas upłynie wystarczy przemyć rzęsy letnią wodą.

Witaminy

Kobiety powinny zdawać sobie sprawę, że bardzo słaba kondycja, a także wygląd rzęs są znakiem, że w organizmie brakuje witamin B oraz D. Należy również mieć świadomość, że omawiane rzęsy odrastają zdecydowanie dłużej w porównaniu do włosów.

Oznacza to tym samym, że ich właściwa pielęgnacja odgrywa znacznie większe znaczenie niż mogłoby się wydawać. Rekomendowane jest przedstawicielkom płci pięknej regularne przyjmowanie suplementów zawierających w swoim składzie witaminy B i D. Jest to doskonały sposób na ich pogrubienie.

Wazelina pobudzi rzęsy do wzrostu

Jest to bardzo stary sposób na pogrubienie rzęs, który cały czas cieszy się ogromną popularnością. Godny uwagi jest bowiem fakt, że wazelina nie tylko zadba o pobudzenie rzęs do wzrostu, ale również ich odpowiednią strukturę.

Zalecane jest oczywiście systematyczne stosowanie wspomnianej wazeliny na rzęsy. Wystarczy bowiem codziennie przed pójściem spać wykonać stosunkowo szybki zabieg. Należy w tym celu nałożyć na szczoteczkę do rzęs małą ilość wazeliny, a następnie dokonać kilkukrotnego przeczesania rzęs.

Olej z witaminą E na wypadanie rzęs

Panie, których celem jest ograniczenie wypadania rzęs powinny zdecydować się na olej z witaminą E. Koniecznie należy zaznaczyć, że zaledwie jedna buteleczka starczy na bardzo długo. Rekomendowane jest również systematyczne stosowanie wspomnianego oleju z witaminą E.

Warto wiedzieć, że bardzo pomocna w nałożeniu oleju na rzęsy może być specjalna szczoteczka przeznaczona do ich rozczesywania. Trzeba pamiętać, aby stosować olej zawsze przed snem. Z kolei kuracja powinna trwać od 3 do 4 tygodni.