krem-vialise.pl

krem-vialise.pl – moda, uroda, lifestyle

Uroda

Jak zrobić peeling domowej roboty?

Dbanie o swoją skórę powinno zaczynać się już od najmłodszych lat. Jeszcze paręnaście lat temu funkcjonowało wśród wielu kobiet przeświadczenie, że zbyt wczesne nakładanie kremów przeciw zmarszczkom, może rozleniwić skórę i spowodować odwrotny skutek – szybsze jej starzenie się. Jednak obecne badania donoszą, że zarówno o cerę na buzi, jak i skórę na całym ciele należy dbać. Najlepiej regularnie i możliwie najbardziej naturalnie.

Naturalna pielęgnacja ciała

Dbanie o dobrą kondycję naszej skóry powinno rozpocząć się od diety. Przede wszystkim powinna być ona zbilansowana i różnorodna. Dzięki dostarczaniu wszystkich składników odżywczych, nasz organizm ma szansę długo funkcjonować w zdrowiu, co również przekłada się na dobry stan naszej cery. Bardzo istotne jest również picie dużej ilości wody. Nawilżanie od wewnątrz zapewnia elastyczność skóry oraz ją ujędrnia. Wszystko to powinno być wspomagane regularną aktywnością fizyczną oraz dobrymi kosmetykami. Warto stawiać na systematyczne złuszczanie naskórka, najlepiej korzystać przy tym peelingów domowej roboty. Są to proste i najbardziej skuteczne rozwiązania. Dodatkowo, przygotowując kosmetyki samodzielnie, chociażby ze składników, które ma się w swojej kuchni, można również sporo zaoszczędzić. Przygotowując peeling domowej roboty unika się składników chemicznych, które mogą zapychać pory, a w dłuższej perspektywie czasu powodować nawet przesuszenie się naskórka. Takie niekorzystne działanie wywołuje na przykład sztuczny olej mineralny, czyli parafina, która początkowo mocno nawilża, a ostatecznie bardzo często wysusza wierzchnią warstwę skóry. Niezaprzeczalnie kolejnym krokiem w dbaniu o siebie, jest nawilżanie cery i skóry.

Jak zrobić peeling domowej roboty – krok po kroku

Przygotowanie kosmetyków samodzielnie bardzo wielu osobom wydaje się czymś niebywale skomplikowanym. Bardzo często rezygnują one z tego pomysłu, zanim na dobre zabiorą się za niego. Prawda jest jednak zgoła inna. Nie ma nic łatwiejszego, niż przygotowanie peelingu domowej roboty. Dużą popularnością cieszy się peeling kawowy. Jest on bardzo skuteczny w walce z cellulitem. Kawa pobudza krążenie krwi, co dobrze wypływa na ujędrnienie skóry. Wystarczy do pojemniczka wsypać fusy ze świeżo palonej kawy, dodać odrobinę oleju naturalnego lub oliwy z oliwek i nanieść wszystko na suchą skórę. Następnie, zdzierać martwy naskórek zdecydowanymi, okrężnymi ruchami, po czym spłukać wszystko wodą – najlepiej zimną, aby dodatkowo pobudzić krążenie.