krem-vialise.pl

krem-vialise.pl – moda, uroda, lifestyle

kosmetyki dla nastolatków
Lifestyle

Jakie kosmetyki będą dobre dla nastolatki?

W życiu każdej nastolatki prędzej czy później nadchodzi ten moment, w którym zaczyna ona przywiązywać większą wagę do swojego wyglądu i najczęściej jest to naturalnie połączone z rosnącym zainteresowaniem branżą kosmetyczną. Już nawet jedenastolatki zaczynają sięgać po swoje pierwsze produkty pielęgnacyjne, a jeśli nie mają do nich dostępu, podbierają różne wyroby kosmetyczne swoim mamom bądź starszym siostrom, bo też chcą po prostu o siebie dbać, do czego skłaniają ich zarówno koleżanki, jak i artykuły poradnikowe czytane w kolorowych gazetach czy w Internecie. Warto im tę pielęgnację umożliwić. Krem na zmarszczki w żadnym wypadku nie będzie dobrym wyborem dla dwunastolatki, która tych zmarszczek w ogóle jeszcze nie ma, ale za to może mieć już problemy z drobnymi wypryskami. Jakie kosmetyki dla nastolatków warto by było zatem zaproponować młodej dziewczynie? Jakich produktów spokojnie może używać dosłownie każda nastolatka?

Pierwsze kosmetyki można zaproponować już jedenastolatce, dwunastolatce bądź trzynastolatce. W tym wieku młody człowiek wchodzi bowiem w okres dojrzewania, który zawsze wiąże się z poważnymi zmianami zachodzącymi i w organizmie, i w samym wyglądzie. U dziewczynki pojawia się pierwsza miesiączka, która jest oznaką tego, że w jej organizmie właśnie dochodzi do zwiększonej produkcji różnych hormonów, które mogą niestety negatywnie wpływać na stan cery. Jeżeli matka odpowiednio wcześnie nie porozmawia ze swoją córką na temat prawidłowej pielęgnacji, ryzykuje tym, że dziewczynka zacznie korzystać z nieprawidłowych wzorców, szukając potrzebnych jej informacji na portalach społecznościowych, w gazetach dla kobiet czy po prostu w Internecie. Tam trafi na wyretuszowane zdjęcia idealnych kobiet. Zechce być taka jak one, a w ten sposób można łatwo nabawić się poważnych kompleksów. Nie ma natomiast nic złego w tym, że nastolatka sięga po kosmetyki dla nastolatków przeznaczone właśnie do zwalczania trądziku, czyli wyróżniające się działaniem antybakteryjnym. Warto ją wręcz do takich produktów zachęcić. A jak to uczynić?

Aby nie dopuścić do wystąpienia sytuacji, w której dziewczyna zacznie sięgać po nieodpowiednie dla niej produkty, najlepiej po prostu odpowiednio wcześnie udać się z córką na zakupy do drogerii i samodzielnie coś jej zaproponować. Już dziewczynki w wieku 11-12 lat spokojnie mogą zacząć używać swoich pierwszych produktów do pielęgnacji. Na pewno spodoba się im naturalna pianka myjąca do twarzy, lekki krem z wyciągami roślinnymi oraz pięknie pachnący peeling do ciała.

kosmo-medyk.pl