krem-vialise.pl

krem-vialise.pl – moda, uroda, lifestyle

Uroda

Jakie dobrać oprawki do okularów?

Dobry look to podstawa. Każdy z nas chce dobrze wyglądać w tym, co nosi, chce dobrze się czuć. Nie dziwi nas więc, że poświęcamy coraz więcej czasu na zakup określonej rzeczy/ubrania – jeśli się dobrze czujemy w tym co na sobie mamy to od razu wzrasta nam pewność siebie. Jesteśmy bardziej atrakcyjni.

Okulary kiedyś…

Jeszcze nie tak całkiem dawno osoby noszące okulary były spostrzegane nieco gorzej niż te, które miały idealny wzrok i nie musiały nosić okularów, które wcale nie dodawały uroku. Wręcz przeciwnie – osoby noszące oprawki często wyglądały niekorzystnie. Na szczęście ten czas jest już za nami! Obecnie w salonach optycznych mamy naprawdę szeroki wybór oprawek. Począwszy od metalowych, kończąc na plastikowych. Nowoczesne oprawki stanowią wykończenie niejednej stylizacji. Można rzec, że okulary stają się swoistą wisienką na torcie. Do tego kolorystyka jest również różnorodna. Znajdziemy oprawki dwukolorowe, jednokolorowe, a nawet we wzorki. Wszystko zależy od naszych upodobań. Jednak jest jeszcze jedna ważna kwestia – kształt oprawek.

Pozostaje jedno zasadnicze pytanie: jakie oprawki do okularów dobrać? No właśnie jakie? Podstawą jest określenie swojego kształtu twarzy ponieważ nie każdy kształt oprawek będzie dobrze się komponował z określonym typem twarzy.

Kształty twarzy kontra oprawki

Twarz okrągła. Przy tego typie twarzy ważne jest, aby dobrać oprawki, które optycznie wydłużą i wyszczuplą twarz. Najlepszym rozwiązaniem zatem będą oprawki prostokątne, kwadratowe i takie, które do dołu się zwężają. Dzięki temu pełna buzia od razu będzie się wydawała smukła.

Twarz podłużna – tutaj oprawki muszą sprawić by twarz optycznie się skróciła. Warto więc wybrać okrągłe bądź owalne kształty. Oprawki takie diametralnie skrócą wydłużoną twarz.

Twarz kwadratowa posiada bardzo wyraziste i surowe rysy, dlatego też dobrze jest postawić na okulary zaokrąglone, dwukolorowe -ciemniejsza góra i jaśniejszy dół. Okulary złagodzą aparycję takiej osoby i świetnie będą współgrały z prostymi liniami twarzy.

Twarz trójkątna świetnie będzie współgrała z kolei z delikatnymi owalnymi bądź okrągłymi oprawkami. Śmiało można również postawić na okulary bez oprawek, dzięki czemu zatarte będą duże różnice w proporcjach twarzy.

Twarz owalna. Jest to kształt twarzy najbardziej pożądany, mający idealne proporcje, dzięki czemu każde oprawki będą dobrze wyglądały. Należy pamiętać, aby oprawki nie zaburzały naturalnego balansu, dlatego powinno się wybrać oprawki o takiej samej szerokości jak nasza twarz.