krem-vialise.pl

krem-vialise.pl – moda, uroda, lifestyle

Uroda

Rękawica do demakijażu, czyli jak szybko i przyjemnie zmyć makijaż po męczącym dniu.

Rękawica do demakijażu stanowi świetną alternatywę do tradycyjnych sposobów usuwania kolorowych kosmetyków z twarzy. Jej zaletą jest to, że oczyszczanie cery odbywa się bez użycia kosmetyków zawierających niekiedy nieprzyjazne naszej skórze substancje. Zatem, jeśli chcemy ograniczyć stosowanie kosmetyków i przestać nimi nadmiernie obciążać skórę to rękawica do demakijażu będzie najlepszym możliwym wyborem.

Kilka kluczowych informacji i zalet dotyczących rękawicy do demakijażu

Jest ona bardzo poręczna oraz, jak wspomnieliśmy, nie wymaga użycia dodatkowych kosmetyków, jest zatem gotowa do użytku o każdej porze dnia. Między innymi z tego powodu stała się swojego rodzaju bestsellerem i jest bardzo chętnie kupowana wśród osób w każdym przedziale wiekowym. Naprawdę pozwala ona zaoszczędzić dużo czasu, a proces demakijażu, który dość często jest wieloetapową czynnością, wymagającą cierpliwości, staje się z nią czymś szybkim i banalnym. Wystarczą dwie minuty, by perfekcyjnie usunąć zanieczyszczenia ze skóry.

Do tego warto wspomnieć o kolejnej bardzo ważnej zalecie, mianowicie o oszczędności pieniędzy. Do stosowania rękawicy potrzebna jest tylko woda, zatem nie trzeba wydawać pieniędzy na kosmetyki do zmywania makijażu. W normalnym wariancie są to zazwyczaj płyn lub mleczko do demakijażu twarzy, płyn dwufazowy lub olejek do zmywania oczu i ust, kilka wacików do każdej odrębnej czynności i tonik dla złagodzenia oraz przywrócenia ph skóry. W przypadku omawianej rękawicy nie ma ryzyka podrażnienia skóry, wywołania zaczerwienienia czy uczulenia, co mogłoby mieć miejsce w przypadku jakiegoś nietolerowanego przez organizm składnika kosmetyku. Jest to zatem opcja nieoceniona dla alergików lub osób o bardzo wrażliwej, a nawet atopowej skórze. W końcu nie będą musiały one testować nieskończenie dużej ilości kosmetyków, by kiedyś znaleźć te właściwe, bardzo delikatne i skuteczne. To dopiero marnotrawstwo czasu i pieniędzy! Warto dodać, że produkt można stosować w przypadku noszenia szkieł kontaktowych.

Rekomenduje się wymianę rękawiczki co trzy miesiące. Jak widać to całkiem przyzwoita częstotliwość. Obecnie modne i bardzo ważne jest stosowanie produktów wielokrotnego użytku ze względu na ekologię. Łatwo domyślić się, ile w czasie kilku miesięcy zostałoby zużytych płatków kosmetycznych.

Jak wykonać demakijaż rękawiczką?

Najpierw należy zmoczyć rękawiczkę w ciepłej wodzie. Im cieplejsza, tym bardziej skuteczne rozpuszczanie makijażu, aczkolwiek nie można dopuścić do tego, by materiał parzył skórę. Zimna woda również będzie skuteczna, szczególnie w przypadku letniego makijażu, który jest dużo lżejszy od tego z sezonu jesienno-zimowego. Następnie należy przyłożyć rękawicę do twarzy, przytrzymać ją przez kilka sekund, by potem zacząć nią masować. Nie ma potrzeby pocierania! Specjalne włókna działają niczym magnez na brud. Po zakończonej czynności rękawicę płuczemy i odwieszamy do wyschnięcia.