krem-vialise.pl

krem-vialise.pl – moda, uroda, lifestyle

Uroda

Jak długo się utrzymuje henna na brwiach?

Codzienny makijaż zajmuje Ci zbyt dużo czasu, a do tego musisz jeszcze nadać wyrazistości swoim brwiom? Rano przed wyjściem do pracy odpowiednie wymodelowanie brwi jest czasochłonne? Większość Pań dobrze znają te problemy. Dlatego, aby zaoszczędzić czas i mieć zawsze dobrze wymodelowane brwi niejedna z Pań postawiła już na hennę do brwi. Henna do brwi jest zaleca osobom, które mają łuki brwiowe jasne, przerzedzone i nierówne. Stosując hennę Twoje brwi będą na jakiś czas ciemne, gęste i równe. Z henny korzystają również brunetki, aby nadać wyrazistość swoim brwiom.

Henna – co to jest?

Henna do brwi jest naturalnym składnikiem na bazie pędów i liści lawsonii bezbronnej (znana jest również pod nazwą hina bądź nabarwia bezbronna). Stosuję się ją do farbowania brwi, rzęs i ciała. Określana jest metodą półtrwałą.

Henna z uwagi na naturalne składniki może być stosowana u osób mających skórę wrażliwą. Pamiętaj, że mimo wszystko przed pierwszym użyciem henny do brwi należy wykonać test tolerancji. Zdarza się, że henna może uczulić co wiążę się z ropiejącymi brwiami i wypadającymi włoskami. Dlatego warto nałożyć w okolicach łokcia (w miejsce niewidoczne) trochę rozdrobnionej henny, odczekać 4-5 minut i zmyć. Jeśli w następnym dniu w miejscu, gdzie została nałożona henna nie wystąpi reakcja alergiczna oznacza to, że możemy nałożyć ją na swoje łuki brwiowe.

Jak prawidłowo nałożyć hennę?

Coraz częściej robimy hennę brwi same. To nic dziwnego – hennę brwi nakłada się bardzo łatwo, więc nie ma potrzeby umawiania się na farbowanie brwi u kosmetyczki.

Aby nałożyć hennę potrzebujesz: henny, wody utlenionej, patyczków do ucha, kremu bądź wazeliny i naczynia.

W naczyniu hennę wraz z wodą utlenioną należy wymieszać, aż do powstania gęstej masy bez grudek. Oczyść następnie swoje brwi i dokładnie je wyczesz. Rozprowadź krem bądź wazelinę na okolice wokół brwi – natłuszczona skóra pozwali nam uniknąć niechcianych zabarwień. Teraz możemy przystąpić do nałożenia henny na brwi używając patyczka. Zacznij od cieńszej strony brwi (ta strona powinna być zawsze jaśniejsza, wówczas uzyskamy naturalny efekt). Odczekaj 15-20 minut i zmyj hennę.

Henna brwi ile się utrzymuje zależy wyłącznie od długości czasu nałożenia henny na brwi. Średnio utrzymuje się na brwiach ok 2-3 tygodniach. Im dłużej przytrzymasz hennę tym bardziej ciemne i wyraziste będą łuki brwiowe, a tym samym henna dłużej będzie się utrzymywać na skórze. Po upływie 2-3 tygodni kolor na brwiach będzie mniej wyrazisty i powoli zanikał wówczas zabieg należy powtórzyć.