krem-vialise.pl

krem-vialise.pl – moda, uroda, lifestyle

Moda

Jak dbać o kurtkę skórzaną?

Należy mieć świadomość, że naturalna skóra wśród licznych atutów posiada również aspekty, które koniecznie trzeba uwzględnić, by cieszyć się trwałością produktu oraz świetnym wyglądem przez wiele lat. Jak dbać o kurtkę skórzaną?

Na co koniecznie należy uważać posiadając kurtkę skórzaną?

Warto zdawać sobie sprawę, że skóra nie tylko nie lubi przemoczenia, ale również nadmiaru wody. Nie jest zatem rekomendowane używanie wspomnianego elementu garderoby na deszczu. Nie można również pod żadnym pozorem suszyć kurtki lub prać jej w pralce. Takie czynności mogą zarówno zniszczyć kurtkę, jak i doprowadzić do odbarwienia czy nieodwracalnych zmian.

Kolejną kwestią, na którą powinny zwrócić osoby posiadające skórzaną kurtkę są plamy po sokach, jedzeniu czy napojach. W przypadku ewentualnego poplamienia rekomendowana jest najszybsza możliwa reakcja. Jeżeli bowiem dojdzie do zaschnięcia plamy, będzie bardzo trudne jej usunięcie.

Nie wszyscy również mają świadomość, że spryskanie skóry perfumami czy innymi produktami na bazie alkoholu przyczynia się do bezpowrotnego odbarwienia skóry.

W jaki sposób można czyścić naturalną skórę?

Warto wiedzieć, że można czyścić plamy na skórzanej kurtce tylko i wyłącznie miękką i wilgotną szmatką. Nie jest tym samym rekomendowane dopuszczenie do ewentualnego przemoczenia skóry. Zdecydowanie najgorszym możliwym rozwiązaniem będzie wykorzystanie niewłaściwych detergentów, środków chemicznych czy rozpuszczalników, które mogą doprowadzić do bezpowrotnego odbarwienia omawianego elementu garderoby.

Następnie po udanym czyszczeniu, jeżeli nie doszło do żadnego odbarwienia można efekt przez wykorzystanie balsamu. Wystarczy w tym celu wetrzeć do w miejsce poplamienia. W ten sposób skóra zostanie natłuszczona, a także odświeżona. W przypadku, gdy jednak po wysuszeniu doszłoby do odbarwienia na skórze, zalecane jest zastosowanie w tym miejscu kremu koloryzującego o właściwej barwie.

Konserwacja kurtki skórzanej

Zalecane jest przynajmniej raz w roku zastosowanie właściwego balsamu. W ten sposób materiał ramoneski nie tylko zachowa odpowiednią miękkość, ale również właściwości. Konieczna będzie oczywiście właściwa konserwacja skórzanej kurtki.

Nie wszyscy mają bowiem świadomość, że bardzo wysokiej jakości impregnat będzie w stanie zabezpieczyć nie tylko i wyłącznie naturalną skórę, jak i ekologiczną przed ewentualnym działaniem wilgoci. Należy również zaznaczyć, że konserwacja, pielęgnacja u zabezpieczenie są kluczowymi czynnościami, by możliwe było cieszenie się ulubioną kurtką nawet przez kilka sezonów.