krem-vialise.pl

krem-vialise.pl – moda, uroda, lifestyle

Uroda

Jak skutecznie ukryć rozstępy?

Rozstępy to nieestetyczne zmiany skórne z którymi boryka się tysiące kobiet na całym świecie. Zazwyczaj pojawiają się one w wyniku gwałtownego przybrania na wadze lub z powodu nagłej utraty wagi. Ponadto ta nieestetyczna przypadłość bardzo często pojawia się w okresie ciąży oraz w dojrzewania. Jak ukryć rozstępy?

Rozstępy – problem wielu kobiet

Rozstępy to nieestetyczna przypadłość, która niejednokrotnie kobiece ciało. Zazwyczaj na początku mają one postać czerwonych lub purpurowych pręg, które z czasem przemieniają się bardziej w barwę białą.

Ich powstawanie jest związane zazwyczaj z gwałtownym tyciem lub spadkiem masy ciała. Mogą one także być efektem ubocznym stosowania drakońskich diet oraz odchudzania się w niezdrowy sposób.

Jak skutecznie walczyć z rozstępami?

Aby w pełni skutecznie walczyć tą przypadłością warto regularnie nawilżać skórę, bowiem dzięki temu staje się ona bardziej elastyczna oraz jędrna.

Niezwykle ważne jest także prowadzenie aktywnego trybu życia oraz regularne wykonywanie ćwiczeń naciągających poszczególne mięśnia. Warto także stosować masaże oraz odpowiednie kosmetyki. Z kolei do diety warto wprowadzić produkty bogate w cynk, który to bierze udział w syntezie kolagenu i dzięki temu bardzo korzystnie wpływa na kondycję skóry.

Jak skutecznie ukryć rozstępy

Mnóstwo kobiet borykających się z rozstępami czuje się nieatrakcyjnie, co jest powodem powstawania wielu kompleksów. Stanowią one ogromny problem zwłaszcza w sytuacji, kiedy to trzeba odsłonić oraz wyeksponować swoje ciało. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby ukrycia tych szpecących blizn.

Najprostszym sposobem na to, aby ukryć rozstępy jest ich zakrywanie. Kobiety borykające się z tą przypadłością powinny zatem nie odsłaniać zbytnio ciała pokrytego bliznami. Jeśli rozstępy pojawiły się na brzuchu to wówczas panie powinny decydować się raczej na noszenie dłuższych bluzek. A jeśli są one widoczne na udach, to wówczas polecane są raczej dłuższe spódniczki czy spodenki.

Niezwykle ważne jest także stosowanie odpowiedniego makijażu, który pozwoli skutecznie zakryć rozstępy. W zmienione na skórze miejsca warto nałożyć cienką warstwę pudru do twarzy. Dzięki takiemu makijażowi nieestetyczne rozstępy staną się znacznie mniej widoczne. Minusem takiego rozwiązania jest nieustanne wcieranie w skórę pudru.

Doskonałym rozwiązaniem jest także częste używanie w pełni skutecznych kremów na rozstępy. Poza kamuflażem kosmetyki te pozwalają także na stopniowe ich usuwanie. Już po paru tygodniach ich stosowania każda kobieta może zauważyć na swym ciele znaczną różnicę. Warto jest zawsze sięgać po kremy produkowane na bazie naturalnych składników.

A jeśli rozstępy okażą się bardzo uciążliwe, to wówczas warto wdrożyć inne metody i spróbować je usunąć na przykład przy pomocy lasera.