krem-vialise.pl

krem-vialise.pl – moda, uroda, lifestyle

Uroda

Jaki stosować krem mając tłustą cerę?

Zadbana cera to nic trudnego pod warunkiem, że dana osoba nie boryka się z problemami. Duża część osób jest jednak w posiadaniu cery tłustej zwanej inaczej łojotokowej, która wymaga specjalnej pielęgnacji i użycia odpowiednich kosmetyków. Niestety bez odpowiedniej pielęgnacji skóra łojotokowa nie wygląda korzystnie, trudniej również na cerze tłustej wykonać makijaż, który utrzymałby się długie godziny. O ile w zimie, przy niskich temperaturach jest łatwiej utrzymać skórę bez błyszczenia się, to z kolei w okresie letnim, przy wysokich upałach wystarczy chwila by cała twarz się świeciła.

Co oznacza cera tłusta?

Cera tłusta jak wyżej wspomniano nazywana jest również cerą łojotokową co oznacza nic innego jak: błyszczące się policzki, nos i czoło. Cera taka jest gruba, ma kolor ziemisty, wydzielające się sebum i widoczne zaskórniki. Poprzez nadmiar sebum skóra skłonna jest do trądziku, wyprysków i infekcji. Cera łojotokowa ma jednak parę zalet- dobrze znosi mróz i wiatr, a w okresie starzenia się nie wysusza się. Biorąc pod uwagę plusy i minusy takiej skóry to śmiało możemy stwierdzić, że więcej jest niestety minusów.

Skóra łojotokowa może mieć wiele przyczyn. Specjaliści podają, że głównymi czynnikami wpływającymi na stan skóry są:
– nieprawidłowa przemiana materii,
– geny,
– spożywanie nikotyny,
– kłopoty z gospodarką hormonalną,
– stres,
– zła dieta,
– nieodpowiednia pielęgnacja.

Jak odpowiednio dbać o cerę tłustą?

Mając cerę tłustą bardzo ważna jest pielęgnacja i dobranie odpowiednich kosmetyków – wydawałoby się to dość proste mając na uwadze asortymenty kosmetyków w drogeriach i aptekach. Ale jakie właściwie kosmetyki wybrać? Jaki krem na tłustą cerę kupić? Jaki preparat będzie odpowiedni dla mnie? To tylko z jedne z niewielu pytań, które zadaje posiadacz tłustej cery.

Przede wszystkim warto poświęcić więcej uwagi na dobór kremu – jest to niezbędny kosmetyk przy cerze tłustej. Powinien być to krem, który dodatkowo nie obciąży skóry przy jednoczesnym jej nawilżeniu. Pamiętaj, że skóra z nadmiarem sebum wcale jej nie nawadnia, dlatego potrzebujesz kremu nawilżającego, który odpowiednio nawodni skórę.
Krem powinien mieć lekką konsystencję, najlepiej hydrożelową by preparat bez problemu mógł wsiąknąć w skórę. Specyfik powinien być również wzbogacony w kwas hialuronowy, który zabiega odparowywaniu wody z naskórka.

Wybierając krem do cery tłustej unikaj kosmetyków zawierających alkohol, olejki mineralne i pochodzenia naturalnego (np. olejek kokosowy). Składniki te niestety nie wspomogą cerę tłustą, a jedynie wysuszą i spowodują wydzielenie sebum.