krem-vialise.pl

krem-vialise.pl – moda, uroda, lifestyle

Zdrowie

Jakie są najlepsze ćwiczenia dla starszych osób?

Aktywność fizyczna jest, tuż obok zdrowego odżywiania, głównym filarem do zachowania pięknego, sprawnego i zdrowego organizmu. Coraz więcej osób decyduje się na zmianę dotychczasowego trybu życia na bardziej zdrowy i aktywny. Wielu osobom wydaje się jednak, że do lepszego funkcjonowania organizmu wystarczy zmiana nawyków żywieniowych. Nic bardziej mylnego. Aby nasz organizm był sprawny i zdrowy należy do swojej codzienności włączyć aktywność fizyczną. Niemniej jednak wybór odpowiedniej aktywności dla siebie nie należy do najprostszych. Oczywiście o wyborze zajęć decyduje w dużej mierze nasz zakres zainteresowań, ale pod uwagę należy wziąć także kwestie takie jak swój obecny stan zdrowia, dotychczasową aktywność, płeć oraz wiek.

Aktywność fizyczna dla seniora

Zaawansowany wiek w żadnym stopniu nie wyklucza z uprawiania sportu. Niezwykle ważne jest jednak, aby odpowiednio dobrać ćwiczenia dla starszych osób. Obserwując seniorów, bardzo łatwo jest zauważyć, że ci, którzy są aktywni fizycznie, mają dużo lepsze samopoczucie, są pełni dobrego humoru i tryskają energią, której pozazdrościć może niejeden młodzieniec.

Gimnastyka dla starszych osób

Spokojna gimnastyka i rozciąganie to idealne ćwiczenia dla starszych osób. Wypływają one pozytywnie nie tylko na aktywność mięśni i stawów, ale także na stan skóry. Szczególnie polecaną formą aktywności dla seniorów jest pilates oraz joga. Są to ćwiczenia, które wyjątkowo korzystnie oddziałują na ciało, a także sprawiają, że osoba, która je wykonuje, jest wyciszona i pełna pozytywnej energii.

Spacery i nordic walking

Spacery są bardzo powszechną i lubianą przez seniorów formą spędzania wolnego czasu. Jest to świetna okazja, aby spotkać się ze znajomymi i cieszyć się pięknem otaczającego świata. Wystarczy wziąć ze sobą kijki do nordic walkingu, a zwykły spacer zmieni się w wyjątkowo przyjemną aktywność fizyczną. Nordic walking nie tylko pobudza do działania wszystkie mięśnie podczas niepozornego chodzenia, ale także sprawia, że organizm dostaje dużą dawkę tlenu, dzięki czemu jakość jego funkcjonowania znacznie wzrasta.

Senior na basenie

Basen jest miejscem dla osób w każdym wieku. Pływanie jest wyjątkowo przyjemną formą aktywności fizycznej, która pozytywnie wpływa na całe ciało. Podczas pływania wzmacniają się mięśnie przy kręgosłupie, co jest szczególne ważne zwłaszcza dla osób w podeszłym wieku. Oprócz klasycznego pływania, wiele pływalni oferuje także szereg innych, wodnych aktywności idealnych dla osób starszych, na przykład aqua aerobic.