krem-vialise.pl

krem-vialise.pl – moda, uroda, lifestyle

Dieta

Sok pomidorowy jako dieta? Jakie daje efekty?

Istnieje wiele diet, które z większym lub mniejszym skutkiem gwarantują szczuplejszą sylwetkę. W swoich poszukiwaniach diety idealnej, kierujemy się skutecznością i nakładem pracy jaką trzeba włożyć w utrzymanie oraz stosowanie danej diety. Głodówki, które wypukują potrzebne składniki i witaminy w naszych organizmach nie są najlepszym rozwiązaniem. Dzięki rozwadze można odkryć, że tylko jeden elementem diety potrafi czynić cuda i pozytywnie wpływać na sylwetkę. Taki właśnie jest wychwalany sok pomidorowy. Pytaniem jest, czy rzeczywiście pozwala schudnąć?

Sok pomidorowy dieta?

W ogólnym pojęciu sok pomidorowy nie jest jedynym składnikiem diety. Mogłoby być to zbyt idealny, gdyby jeden sok załatwiał całą sprawę diet i ćwiczeń, obdarowując nas sylwetką idealną.
Faktem natomiast jest, że regularne picie soku pomidorowego pomaga zrzucić zbędne kilogramy, a przy tym świetnie wpływa na zdrowie. Nie jest to jednak zasługa samego soku, który miałby bezlitośnie spalać tkankę tłuszczową. Największą zaletą soku pomidorowego jest jego niska kaloryczność. 100 ml soku ma tylko 18 kalorii! Wypicie całej szklanki tego soku pozwala wypełnić żołądek, a człowiek jest syty i nie ma ochoty na przekąskę. Przy tym sok pomidorowy zawiera w sobie potas, który sprzyja wydalaniu nadmiaru płynów. Woda nie zatrzymuje się w organizmie, co prowadzi do zmniejszenia cellulitu.
Zawarta w soku pomidorowym witamina C pomaga lepiej wchłaniać żelazo i wzmacnia odporność, dziąsła oraz regenerację. Przy tym dzięki witaminie E, która również znajduje się w soku, układ nerwowy zostaje wzmocniony i lepiej działa metabolizm.
Dzięki tym właściwościom, łatwiej jest zauważyć u siebie spadek wagi przy niewielkim koszcie.

Jak samemu przyrządzić sok pomidorowy?

Sok pomidorowy jest prosty w przygotowaniu. Trzeba się zaopatrzyć w pomidory (około 2 kg), litr wody i łyżeczkę soli oraz ulubione przyprawy.
Sparzone i obrane pomidory należy pokroić na drobne części. Następnie ugotować pokrojone pomidory w garnku z jednym litrem wody. Trzeba czekać aż pomidory będą mocno rozgotowane. Po tym należy ostudzić pomidory i za pomocą blendera ubić je na masę. W międzyczasie dodajemy ulubione przyprawy i jeszcze chwilę podgrzewamy.
Dla osób, które jednak nie mają czasu na samodzielnie przyrządzenie soku, świetnym rozwiązaniem okaże się zakupienie soku pomidorowego w sklepie. Wtedy należy kierować się jak najkrótszym składem. Tylko w takim wypadku można mieć pewność, że produkt jest zdrowy i wykonany ze sprawdzonych składników.